Światu dajesz kształt

W 110 rocznice śmierci Stanisława Wyspiańskiego staramy się przyjrzeć jego bogatej twórczości z bliska.

Realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach oraz szereg polskich i ukraińskich partnerów interdyscyplinarny projekt „Światu dajesz kształt” przypomina o tym, że autor poruszał się nie tylko w obszarze literatury, lecz także malarstwa, grafiki i teatru. W przedsięwzięciu biorą udział szkoły, biblioteki i instytucje kultury z Ukrainy. Z myślą o tych instytucjach, aby pomóc im w propagowaniu kultury polskiej, powstała gra „Wyspiański pod mikroskopem”. Zostanie ona nieodpłatnie przekazana ukraińskim placówkom, będzie również jedną z nagród w odbywających się w ramach projektu konkursach.